Auringonlaskun jooga Mathildan Marina @Mathildedal
Auringonlaskun jooga
Illan ja auringon laskeutuessa taivaanrannalle teemme kesäillassa raikasta ilmaa hengittäen lempeitä, kehoa hoivaavia ja unten maille saattavia asanoita eli liikesarjoja, jotka auttavat sinua höyhensaarille. Öisen tuntimme päättää loppurentoutus ja mielikuvamatka omaan sisimpään, rauhaan, levollisuuteen ja mielen rauhoittumiseen nauttien samalla laskevan auringon säteiden kauneudesta. Tunti soveltuu niin aloittelijoille kuin kokeneillekin joogeille, harjoitus muotoutuu ryhmän energian ja osaamisen vaikutuksella.
Puethan päällesi joustavat, mukavat vaatteet. Kerrospukeutuessasi voit tarpeen mukaan vähentää tai lisätä vaatetusta ja näin nauttia harjoituksesta aina loppurentoutumiseen asti.
Ota mukaan oma joogamatto, viltti ja vesipullo!
SÄÄVARAUS! Ei ennakkoilmoittautumista!
Auringonlaskun joogan ohjaa Katja Toivonen.
Hinta kertamaksu 20 euroa/hlö kortilla, Mobile Pay, liikuntasetelit (Epassi, Edenred ja Smartum) tai käteisellä.
Tervetuloa ihastelemaan taivaanrannan taakse laskeutuvaa aurinkoa.
P.S. Muistathan, että harvemmin Mathildedalissa sataa, vaikka Salossa vettä ropiseekin, kannattaa katsoa tuntikohtainen sääennuste ♡